2022 04 28 sp3W dniu 26 kwietnia 2022r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie w ramach szkolnego projektu „Astronomia w szkole” miała przyjemność gościć Państwa Joannę Gałecką-Tracz i Pana Jarosława Tracza, polskich pracowników Rządowej Agencji Kosmicznej NASA z Florydy w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Pani Joanna i Pan Jarosław zaprezentowali i przedstawili uczniom filmy i zdjęcia z najciekawszych projektów jakimi zajmuje NASA – Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, agencja rządu  Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna za narodowy program lotów kosmicznych.
Uczniowie mieli okazję posłuchać o miejscu, w którym produkuje się rakiety kosmiczne o ich rodzajach, wielkościach, kształtach oraz obejrzeć lot rakiety w kosmos. Oprócz ogólnej wiedzy o przygotowaniach do lotów kosmicznych, uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zostać astronautą oraz, że warto uczyć się i podążać za marzeniami, a także jak ważna jest znajomość języków obcych, by podbijać świat i nawiązywać kontakty z ludźmi na całym świecie. Po prezentacji uczniowie zadawali pytania dotyczące najciekawszych fragmentów spotkania z astronomią i kosmonautyką.

Wizyta Państwa Tracz była wyjątkowym i kolejnym już bardzo ciekawym wydarzeniem związanym z kosmosem w naszej szkole. W maju 2021 gościliśmy absolwenta SP nr 3 w Nowogardzie, obecnie astronoma dr. Łukasza Tychońca.
Uczniowie na pamiątkę szkolnego projektu "Astronomia w szkole" otrzymali drobne upominki z logo NASA. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie i Panu Jarosławowi za piękną lekcje uczenia się poprzez spełnianie marzeń i rozwijanie swoich pasji.

Piotr Kazuba
Dyrektor SP nr w Nowogardzie