2015 05 08 przedszkole 004Trwa zlecony przez gminę Nowogard remont i docieplenie budynku Przedszkola nr 3 w Nowogardzie. W czwartek 7 maja br., burmistrz Robert Czapla wraz z kierownikiem wydziału IiR Urzędu Miejskiego Adamem Czernkiewiczem i pracownikiem tego wydziału, sprawdzał efekt dotychczasowych wykonanych prac - ocieplone ściany zewnętrzne budynku oraz wymienione parapety.

Remont i docieplenie budynku instystucji przyniesie nie tylko poprawę jego estetyki, ale również oszczędności finansowe w sezonie grzewczym. Zmieni się komfort przebywania przez dzieci w zmodernizowanym budynku - przestanie być odczuwalne wrażenie chłodu przy ścianie, temperatura wewnętrzna będzie stabilna i łatwo będzie ją dostosować do oczekiwań nie płacąc za to ogromnych rachunków za ogrzewanie w okresie zimy. Ponadto poprawiona wentylacja sprawi również, że latem budynek będzie odpowiednio ogrzany, bez ryzyka zrobienia z niego termosu.

Prace wykonują osoby osadzone w nowogardzkim Zakładzie Karnym (dzięki życzliwości jego dyrektora), bezrobotni (zgodnie z umową zawartą z PUP w Goleniowie) oraz osoby pobierające zasiłki z OPS i będące równocześnie bez pracy i bez prawa do zasiłku dla osób bezrobotnych. Jest to kolejny przykład tego, że burmistrz szuka najlepszych dostępnych rozwiązań, by móc remontować kolejny budynek oświatowy.

2015 05 08 przedszkole 001

Anna Narkiewicz